У неділю, 22 грудня, в місті Костянтинівці Донецької області освятили новозбудований храм на честь святителя Миколая Чудотворця. Чин освячення здійснив екзарх Донецький УГКЦ владика Степан (Меньок), який і очолив божественну літургію. Її своїм співом прикрасив хор Катедрального собору Преображення Христового “Світло Тавору” м. Коломиї, під керівництвом Світлани Гаргат. Хористи  приїхали так здалеку, аби засвідчити свою велику підтримку місцевій греко-католицькій громаді.

 

Новоосвячений дерев’яний храм у гуцульському стилі розпочали зводити, ще у 2010 році, тоді у місті розпочала будівельні роботи компанія прикарпатського мецената Богдана Станіславського. За традицією будівництво мав освятити греко-католицький священник. Такого знайшли. Отець Віталій Кестер розповів, що прихожани молилися десь на квартирі у багатоквартирному будинку, і Станіславський вирішив допомогти. Церковна громада купила місце, де мріяли збудувати церкву. За перший рік залили фундамент. На другий рік прикарпатці привезли дерев’яні зруби і в гуцульському стилі зібрали будівлю церкви. Але коли дійшли до купола, дозволу на його встановлення не могли отримати аж до 2019 року. Тому лише цього року храм добудували. Весь цей час, від початку будівництва церкви у 2010 і аж до її освячення відправляли літургії у невеличкій каплиці, яку теж допоміг відновити Богдан Станіславський, а хрест, що над нею, на смітнику знайшов священик УГКЦ Іван Василенко.

 

На оселю настоятеля парафії о. Віталія Кестера у 2016 році було вчинено розбійний напад невідомими, які пізно вночі вдерлися до нього додому та побили священика кастетом. Сам отець Віталій родом з Прикарпаття, в Костянтинівці вже близько 15 років опікується греко-католицькою громадою. Не покинув її навіть коли місто у 2014 році близько двох місяців було окуповане терористичними угрупуваннями ДНР. каже, що покликали предки ( його бабця була із Запоріжжя, а дідусь з Донецька) він полюбив донецькі степи і людей тут. Разом з волонтерами кілька років поспіль організовує безкоштовні табори та школи лідерства для місцевих дітей. Також він військовий капелан 122-го окремого аеромобільного батальйону.

 

Греко-католицьку парафію в Костянтинівці засновано ще у 1995 році, однак в силу різних обставин кількість прихожан зростає повільно. 

Категорії: Публікації