IPD – це Німецький Центр сприяння імпорту, який з 2018 року співпрацює з Торгово-промисловою палатою України задля допомоги українським малим і середнім підприємствам у збільшенні експорту їхньої продукції до країн Євросоюзу. Місія IPD – сприяти встановленню довгострокових торговельних відносин між українськими та німецькими й іншими європейськими покупцями.

Шанс отримати таку підтримку мають і «Файні Ябка». У вересні 2018 року ми подали заявку на участь у цій програмі і зацікавили IPD. Тому і приїхали їхні представники в Обертин, щоб ознайомитися з виробничими потужностями, специфікою виробництва, нашою продукцією.

За словами Терези Хютенгофер, IPD працює з сектором натуральних інгредієнтів для харчової, косметичної та фармацевтичної продукції, а також з сектором технічного дерева, вони шукають ту продукцію, яка може гідно себе представити на європейському ринку і яку вони можуть рекомендувати для європейських споживачів.

В переліку продукції є, зокрема, оброблені фрукти та овочі (консервовані, сушені, заморожені, вичавки, пюре, концентрати тощо). Її можна рекомендувати закордонним компаніям. І саме IPD може стати сполучною ланкою між підприємством і замовниками, для яких така рекомендація є важливою. До того ж німецькі представники схвально сприйняли інформацію про «Файні Ябка» як про соціально-відповідальний бізнес, цікавилися проектами, на які виділяються кошти.

Після таких об’їздів підприємств, ознайомлення з виробничими потужностями і продукцією робоча комісія IPD формуватиме свої пропозиції і зауваження. Вона також залучатимуть до участі у виставках, презентаціях і навчанні, що дає додаткові шанси зарекомендувати себе і знайти вихід на зовнішні ринки.

Продукція «Файних Ябок» вартує того, щоб про неї знали за кордоном, адже вона екологічно чиста, смачна і корисна.

Представники IPD побували також на підприємстві «ОберХліб», де уже пройдено сертифікацію ISO 9001 та ISO 22000.